Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...

Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Andrzejki w Domu Spokojnej Starości ZŁOTE LIŚCIE w Zarzeczu
Napisane przez kgfusion dnia 12/06/2017 23:19
W dniu 24 listopada klasa 2E Gimnazjum wraz z opiekunami panią Katarzyną Borysławską i Agatą Busz wyruszyła w odwiedziny do Domu Spokojnej Starości ZŁOTE LIŚCIE w Zarzeczu koło Rzeszowa.
Po serdecznym przywitaniu z mieszkańcami, którzy nas znają z poprzednich wizyt, uczniowie 2E wraz z nauczycielami odczytywali zagadki i wręczali domowej roboty ciasteczka wszystkim mieszkańcom ZŁOTYCH LIŚCI.(...)

(...) Na zakończenie uczniowie i nauczyciele mówili wiersze i czytali andrzejkowe opowiadania.
Pożegnanie było długie i smutne, ale wrócimy do naszych starszych przyjaciół, bo wiemy, że cieszy Ich nasza obecność.

SportReprezentacja chłopców klas gimnazjalnych SP 2 w Strzyżowie zajęła I miejsce w zawodach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce i awansowała do zawodów rejonowych.
Finał: SP2 Strzyżów - SP Pstrągowa 35 : 19

Skład naszej drużyny: Tomasz Urban, Dominik Wilusz, Sebastian Basara, Maciej Charzewski, Szymon Barlik, Jakub Perłowski, Jakub Dobek, Dawid Drogoń, Szymon Kulpiński, Jakub Szczygieł, Szymon Gorzynik, Patryk Bożek, Łukasz Gajda.

Opiekun drużyny: p. Renata Piekarz

Reprezentacja dziewcząt klas gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej zajęła II miejsce w zawodach gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce.

Reprezentacja chłopców klas gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej zajęła I miejsce w zawodach gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce i awansowała do zawodów powiatowych. W zawodach zespoły z Godowej, Grodziska i Strzyżowa.

Skład drużyny SP 2 Strzyżów: Tomasz Urban, Dominik Wilusz, Sebastian Basara, Maciej Charzewski, Szymon Barlik, Jakub Perłowski, Jakub Dobek, Dawid Drogoń, Szymon Kulpinski, Jakub Szczygieł, Szymon Gorzynik, Patryk Draus, Łukasz Gajda.
Szachy
Reprezentacja klas gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej zajęła II miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach i awansowała do zawodów powiatowych.
Skład drużyny: Julia Wójcik, Jakub Karaś, Filip Czarnik, Patryk Bożek.
Opiekun drużyn: p. Renata Piekarz

"Czytam i staję się wolnym"
Napisane przez kgfusion dnia 11/05/2017 20:33
21 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - kolejna edycja literackiej uczty pod hasłem portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolnym”. Wolność tę możemy przeżyć z bohaterami książek, przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Czytając stajemy się wielokrotnie wolnymi. Tegoroczne targi odbyły się w dniach 26-29 października. Targi odwiedzili goście z różnych światów literatury, m.in. profesor Bralczyk, Zofia Papużanka, Olga Tokarczuk, Cezary Łazarewicz, znane podróżniczki Nela Mała Reporterka, Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska. Autorzy - celebryci, m.in. Piotr Adamczyk, Robert Biedroń, Magdalena Różczka, Katarzyna Tusk, Jerzy Stuhr, Szymon Hołownia, przedstawiciele polskiego kryminału – Katarzyna Bonda, Marek Krajewski, Remigiusz Mróz i wiele, wiele innych osobowości.

Konkurs "Jan Paweł II - świadek historii Polski".
Napisane przez kgfusion dnia 10/27/2017 14:28
Konkursy zewnętrzneDnia 21 października 2017 roku w Radymnie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom wojewódzkiego konkursu pt.: "Jan Paweł II – świadek historii Polski";.

Uczennica naszej szkoły z kl. V c - Maria Potwora zdobyła III miejsce w kategorii prac plastycznych.

Gratulujemy!!!

GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Napisane przez kgfusion dnia 10/25/2017 21:36
Sport
W dniu 04.10.2017 r. na stadionie MKS Wisłok Strzyżów odbyły się zawody gminne Igrzysk Dzieci w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.
W kategorii 4 klas i młodszych, reprezentacja chłopców drużynowo zajęła 1. miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Indywidualnie:1. miejsce zajął Kacper Włodyka, 2. Kornel Szymański, 3. Hieronim Oliwa, 4. Kacper Łukaszek, 7. Bartosz Matera, 8. Kacper Szurlej
Reprezentacja dziewcząt składała się z 3 zawodniczek: 1. miejsce zajęła Jagoda Kozikowska i awansowała do zawodów powiatowych. Wszyscy startujący są uczniami klasy sportowej a opiekunem jest p. Maciej Piekarz.
W kategorii 5 i 6 klas I miejsca zajęły reprezentacje dziewcząt i chłopców i również awansowały do zawodów powiatowych.
Opiekunem drużyn jest p. Leszek Szczęch

Reprezentacje dziewcząt i chłopców klas gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej zajęły I miejsca w zawodach gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych i awansowały do zawodów powiatowych. W klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci również zdominowali zawody zajmując 1, 2 i 3 miejsca.
Opiekunem drużyn jest p. Andrzej Charzewski.

"Idźmy naprzód z nadzieją” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Papieski. We wszystkich polskich diecezjach oraz w środowiskach polonijnych poza krajem przygotowano szereg duchowych i kulturalnych wydarzeń, przypominających nauczanie Jana Pawła II. Nasza szkoła również włączyła się do tych działań.