Nawigacja
Strona główna
O szkole
Dokumenty szkolne
Artykuły
News
Fotogaleria
Forum
Kontakt
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Linki
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na stronach portalu znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!


Podsumowanie projektu ";Polacy na Wschodzie"
Napisane przez kgfusion dnia 05/25/2018 11:10
17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu "Polacy na Wschodzie" (...). W uroczystości wzięli udział aktywni uczestnicy projektu: uczniowie klas: II C, II E, III A i III B gimnazjum oraz zaproszeni uczniowie z pozostałych klas od IV do VII szkoły podstawowej (ogółem 128 uczniów).

Młodzież przygotowała dekorację prezentując efekty prac wykonanych podczas trwania projektu oraz targi żywności pt. „Kuchnia naszych wschodnich sąsiadów”. Podczas trwania uroczystości odbyła się także zbiórka książek, które zostaną przekazane fundacji celem wzbogacenia wybranej biblioteki polskiej na Białorusi. Natomiast uczniowie klas siódmych, przyszłoroczni uczestnicy projektu, wzięli udział w akcji pisania listów do swoich rówieśników ze Wschodu w celu nawiązania współpracy, nowych znajomości, a także poznania ich zwyczajów, zainteresowań, szkół.
Na spotkanie przybył ks. Józef Trela, który jako misjonarz długie lata przepracował wśród Polaków w Kazachstanie i na Ukrainie (...).

Czytaj więcej
FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK DZIECI W TENISIE STOŁOWYM
Napisane przez kgfusion dnia 05/20/2018 18:02

Reprezentacja chłopców SP 2 w Strzyżowie zajęła 9. miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym. Zawody rozgrywane były w hali MOSiR w Nowej Sarzynie. W zawodach startowało 12 drużyn chłopców.
Skład zespołu SP 2 Strzyżow: Kacper Łukaszek, Kacper Szurlej.
Opiekun: p. Maciej Piekarz
FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU
Napisane przez kgfusion dnia 05/20/2018 18:00

SUKCES REPREZENTANTKI NASZEJ SZKOŁY PAULI GAWRON


W dniu 18.05.2018 r. na basenie MOSiR w Dębicy odbyły się zawody FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO w pływaniu indywidualnym i drużynowym.

Wyniki naszych reprezentantek:

PAULA GAWRON (50 m stylem dowolnym) zajęła I miejsce i zdobyła tytuł mistrzyni województwa podkarpackiego z najlepszym czasem 27,77 s.

Sztafeta dziewcząt 6 x 50 m stylem dowolnym zajęła X miejsce.
Dziewczęta w sztafecie wystąpiły w następującym składzie:
Paula Gawron, Jessica Chmiel, Samanta Piekarska, Amelia Mularz, Katarzyna Żydzik, Szczygieł Karolina, Kowalczyk Karolina.
Kangur Matematyczny 2018
Napisane przez kgfusion dnia 05/20/2018 11:47
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2018
W dniu 15 marca 2018 r. 72 uczniów naszej szkoły razem z ok. 6 milionami uczestników na świecie rozwiązywało testy konkursowe Kangura. W każdej kategorii wiekowej są przyznawane trzy miejsca:
laureat - miejsce I , bardzo dobry - miejsce II , oraz wyróżniony- miejsce III
Nasze sukcesy:
Kategoria Maluch – kl. 4
Gawron Kacper wyróżniony,
Stachowicz Joanna wyróżniony.
Kategoria Beniamin – kl. 5 Złotek Anna bardzo dobry
Kategoria Beniamin – kl. 6 Kurdziel Kamil wyróżniony
Kategoria Kadet – kl. 7
Kuczek Julia wyróżniony
Strzępek Oliwier wyróżniony
Kategoria Kadet – kl. II gim.
Czemerzyński Dominik wyróżniony
Michoń Maciej wyróżniony
Ossowski Michał wyróżniony
Czaja Gabriela wyróżniony
Gratulujemy zwycięzcom!!!!!!!
Chłopcy z SP 2 Strzyżów brązowymi medalistami Mistrzostw Województwa.
Napisane przez kgfusion dnia 05/16/2018 23:33
Sport16 maja w hali sportowej SP 2 Strzyżów rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu przegrała z SP 30 Rzeszów (późniejsi zwycięzcy zawodów) 0:2, a w meczu o 3 miejsce zwyciężyła z drużyną SP 5 Ropczyce 2:0
i zdobyła brązowe medale Mistrzostw
.

Nasza drużyna grała w składzie: Szymon Barlik, Patryk Bożek, Maciej Charzewski, Mateusz Chruniak, Patryk Kraus, Patryk Dziadek, Michał Józefiak, Jakub Kolbusz, Kacper Lutak, Gabriel Strzępek, Jakub Szczygieł, Kacper Szczygieł, Tomasz Urban.
PODZIEL SIĘ Z POLAKAMI NA WSCHODZIE
Napisane przez kgfusion dnia 05/15/2018 10:42

OGŁOSZENIE

W ramach realizacji projektu „Polacy na Wschodzie-nasze zobowiązanie” organizujemy zbiórkę książek dla Waszych rówieśników mieszkających na Wschodzie
– Ukrainie, Białorusi, Litwie, Rosji, Kazachstanie.
Nieprzeczytane książki zajmują wiele półek w naszych domach, a mogłyby sprawić przyjemność i być pomocą naukową, czy rozrywką w pochmurne dni dla osób, które mają utrudniony dostęp do polskiej literatury.
W dniu 17 maja 2018 roku w specjalnie zorganizowanym punkcie – dolny hol – od godz. 8.00 do 12. 00 będziecie mogli przekazać swoje książki i sprawić wiele radości naszym rodakom – Waszym rówieśnikom.
Mile widziane książki do nauki języka polskiego, elementarze, podręczniki, lektury, a oprócz tego pozycje z klasycznej polskiej literatury, książki polskich i zagranicznych pisarzy. ( Oczywiście liczymy na egzemplarze w dobrym stanie ).
Książki będą przekazane polskim szkołom z okazji Dnia Dziecka.
Zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Polacy na Wschodzie - nasze zobowiązanie
Napisane przez kgfusion dnia 05/15/2018 10:38
W Gimnazjum Publicznym Nr 1 w Strzyżowie od 2 lat realizujemy projekt „Polacy na Wschodzie- nasze zobowiązanie”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja PZU, a głównym realizatorem Fundacja Energia dla Europy. Znaleźliśmy się w gronie 84 szkół w Polsce. Do zadań projektowych przystąpiło ok.200 uczniów naszego gimnazjum. Brali oni udział w zajęciach, które miały charakter przekrojowy, umożliwiający zarówno zdobycie wiedzy historycznej, jak również informacji obejmujących współczesne życie Polaków na Wschodzie, a głównie na Ukrainie. Oprócz zajęć teoretycznych uczniowie brali udział w zajęciach projektowych, na które przygotowali prezentacje multimedialne, prace plastyczne, literackie. Główny cel został osiągnięty, bowiem strzyżowscy gimnazjaliści zainteresowali się losem swoich rodaków mieszkających poza granicami kraju, którym jak mówił prezes Fundacji „Energia dla Polski” ”uciekła granica”.

W ramach projektu zorganizowane było szereg wyjazdów dydaktyczno-integracyjnych, szkoleniowych, tj.:
- piknik gimnazjalny w Stępinie, gdzie odbyły się warsztaty metodyczne, turnieje historyczno-literackie, gry strategiczne, plener plastyczny oraz ognisko,
- wycieczka do Gdyni dla najbardziej zaangażowanych uczniów, gdzie zwiedzili Muzeum Emigracji, Europejskie Centrum Solidarności,
- wyjazd do Lwowa i spotkanie z osobami polskiego pochodzenia tam żyjącymi, dyplomatami, nauczycielami polskich szkół, studentami ( wśród nich był 23-letni Polak, który walczył na wojnie w Donbasie), redaktorami polskich gazet oraz wiceministrem spraw zagranicznych dr. Pawłem Kowalem , obecnie adiutantem w Instytucie Nauk Politycznych.
W obecnym roku szkolnym do projektu przystąpią nowi uczniowie. W ramach zajęć odbędą się:
- sesje naukowe, spotkania poetycko-literackie,
- wirtualne wycieczki po terenach Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Kazachstanu,
- warsztaty kulinarne „Kuchnia Wschodu - dawniej i dziś”,
- akcje charytatywne, zbiórki, itp.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
Napisane przez kgfusion dnia 05/06/2018 10:55

Uczczenie Święta Narodowego Trzeciego Maja poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich,

oraz poprzez udział w uroczystościach gminnych.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - 03.05.2018 r. - fot. Dariusz Dąbrowski
Półfinał Wojewódzki w mini piłce siatkowej chłopców
Napisane przez kgfusion dnia 04/29/2018 22:18
24 kwietnia w hali sportowej naszej szkoły rozegrano Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. W zawodach, oprócz gospodarzy wystąpiły zespoły SP 14 Krosno, SP 2 Sanok oraz SP 1 Przysietnica. Strzyżowianie we wszystkich spotkaniach zwyciężyli 2:0 zdobywając I miejsce i zapewnili sobie awans do Finału Wojewódzkiego w którym wystąpią cztery najlepsze drużyny naszego województwa.

Skład zespołu: Piotr Barlik, Szymon Dunajski, Kacper Fąfara, Adrian Gajdek, Adrian Hus, Patryk Majewski, Krystian Matłosz, Daniel Skalski, Wiktor Sołtys, Tymoteusz Stefanik, Kacper Szlachta.
Opiekun: p. Leszek Szczęch
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Aktualnie online
Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:49
Zachód słońca: 15:29

Dzień trwa:
8 Godzin 40 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:54
FunTV

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt z redakcją: funtv.mzs@wp.pl


EKO - młodzi