Nawigacja
Strona główna
Kontakt
O szkole
Dokumenty szkolne
E-dziennik
Artykuły
News
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Wolontariat
Szukaj
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Deklaracja dostępności
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Konkurs recytatorski
Napisane przez kgfusion dnia 01/19/2018 10:58
Konkursy szkolne 16 stycznia br. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski. Tegoroczna edycja konkursu, z wieloletnią już tradycją, poświęcona została głównie twórczości A. Fredry, chociaż znalazły się też inne utwory, będące kolażem tekstów bądź tekstami stricte kabaretowymi. Te ostatnie zaprezentowali uczniowie ostatnich klas gimnazjum.
Mimo, że konkurs prowadzony jest już od kilkunastu lat – cieszy się wciąż ogromną popularnością. W tym roku wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów, począwszy od klasy IV SP a skończywszy na kl. III gimnazjum. Młodsze klasy świetnie poradziły sobie z prezentacją niełatwych tekstów A. Fredry. Uczniowie rozbawili publiczność interpretacją fr. „Zemsty” oraz niektórymi wierszami poety, np. „Małpa w kąpieli” czy „Dwa koguty”.


Bogata choreografia, pomysłowe stroje i własna inwencja wykonawców złożyły się na sukces tegorocznej edycji konkursu. Świetnie zaprezentowane numery kabaretowe pt. „Marcinek” i „Grupy tancerzy” niewiele ustępowały oryginałom. Zwłaszcza dotyczy to kreacji D. Mackowskiej.
Wśród młodszych dzieci genialnie zagrał rolę Cześnika Krzysztof Kołodziej z kl. VIA, który spodobał się nawet krytycznej i wybrednej publiczności starszych klas. Niezłe były też dziewczyny w roli Papkina – K. Białek (VIB), i Klary – O. Hadam (VIA). Strojami i efektami akustycznymi ujęli publiczność uczniowie kl. VIA w wierszu „Dwa koguty”, a ciekawym spojrzeniem i nietuzinkowym podejściem – uczniowie klasy V C.
W prezentacjach indywidualnych niewątpliwie wyróżnili się L. Łyszczarz w tekście „Małpa w kąpieli” i A. Łuszczki w wierszu „Koziołeczek”. Na uwagę zasługują też teksty „Nic dwa razy”, „Na straganie”, „Chrząszcz”, „Czarodziejski pies”, „Cygan i baba”, „Misja”, „Sowa”, „Zysk i strata”, „Szuka męża” i wiele innych. Szczególne wyróżnienie i brawa należą się jednak dwóm dziewczynkom z klasy IV za scenkę „Lubić i kochać".
Poziom konkursu, jak co roku, był wysoki, zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli – ogromne. Najlepsi będą mieli okazję zaprezentować się raz jeszcze szerszej publiczności. Zaś zwieńczeniem sukcesu będą nagrody i dyplomy wręczone na zakończenie roku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

E-dziennik UONET+
Pomoc do e-dziennika
Zdalne lekcje
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:10
Zachód słońca: 17:02

Dzień trwa:
10 Godzin 51 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:42