Nawigacja
Strona główna
Kontakt
O szkole
Dokumenty szkolne
E-dziennik
Artykuły
News
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Wolontariat
Szukaj
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Deklaracja dostępności
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Uczniowie MZS w Strzyżowie z wizytą w Polskim Radio Rzeszów
Napisane przez kgfusion dnia 02/15/2015 15:13
FUN.TV

„ Żeby być radiowcem, trzeba lubić ludzi…”


Myśl przewodnia, będąca wstępem do artykułu, na długo pozostanie w naszej pamięci, ale po kolei…
Jak kojarzy Wam się piątek 13-go?, czy trzymacie się za guzik widząc kominiarza?, unikacie czarnych kotów i przechodzenia pod drabiną?. Moi drodzy, piątek 13-go, może być jednym z ciekawszych, wspanialszych dni w Waszym życiu, zwłaszcza jeśli spotkacie zamiast czarnego kota na swej drodze ciekawych, niezwykłych ludzi z pasją ,dla których praca to wielka przyjemność.
13 lutego 2015r. uczniowie MZS w Strzyżowie, byli z wizytą w Polskim Radio Rzeszów. Nie była to taka zwyczajna wizyta, bo zaproszenie do radia wylicytowaliśmy podczas koncertu charytatywnego na meczu dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zaproszenie było podarunkiem złożonym podczas imprezy na nasze ręce przez burmistrza Miasta i Gminy Strzyżów pana Mariusza Kawę.
Po wcześniejszym umówieniu terminu, wyruszyliśmy z wizytą. Ekipa Fun.Tv, członkowie wolontariatu, zwycięzcy licytacji: Aleksandra Czurczak, Karolina Kopeć, Andżelika Midura, Weronika Samolewicz oraz Gabriela Łyszczarz wraz z opiekunką szkolnej tv oraz wolontariatu, nauczycielką j. angielskiego panią Agnieszką Witek.
Emocje były ogromne. Ciężko było zasnąć a rankiem byliśmy bardzo podekscytowani. Zastanawialiśmy się jak to będzie, czy sprostamy zadaniu audycji na żywo i czy nie „ zjedzą nas emocje”?. Te ostatnie, towarzyszyły nam jeszcze następnego dnia…


Po śniadaniu w towarzystwie porannej audycji Radia Rzeszów wyruszyliśmy w drogę. Trochę wcześniej niż zamierzaliśmy, ponieważ ten dzień, zbiegł się ze Światowym Dniem Radia, postanowiliśmy sprawić radiowcom małą niespodziankę.
Po przybyciu na miejsce, powitał nas pan portier, któremu przedstawiliśmy cel wizyty wraz z listą gości. Następnie przedstawiono nam panią Bernadetę Szczyptę – dziennikarkę radia, która w dalszej części spotkania zachwycała nas opowieściami o działalności radia, oprowadzając nas kolejno po każdym z pomieszczeń i relacjonując nam jego historię. Podczas spotkania, mieliśmy okazję poznać pracę radiowca od tzw „ kuchni”, zobaczyć jak wyglądają nagrania audycji na żywo, montaż, korekta dźwięku . Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pracy w radio, zwiedziliśmy piękną salę koncertową, w której odbywają się w każdy piątek koncerty na żywo. Z wywiadu z panią dziennikarz, dowiedzieliśmy się, na czym polega praca w poszczególnych działach: muzycznym, sportowym. Mieliśmy również okazję przybliżyć nasze oddalone zaledwie o około 30km od Rzeszowa miasto oraz zapoznać radiowców z atrakcjami, jakie mamy do zaoferowania jak również przybliżyć działania MZS w Strzyżowie oraz innych szkół w mieście. Po niezwykle ciekawej rozmowie, nastąpił długo oczekiwany moment…audycja na żywo!. Kiedy zaświeciła się czerwona lampka (nagranie), na chwilę wszyscy zamarliśmy ale szybko odzyskaliśmy oddech głownie dzięki prowadzącemu audycję – panu Maciejowi Gantowskiemu – dziennikarzowi radia, który doskonale radził sobie z naszym stresem.
W trakcie audycji opowiedzieliśmy pokrótce o szkole, o tym w jaki sposób dostaliśmy zaproszenie do radia, wspomnieliśmy też o tym, dlaczego warto odwiedzić nasze miasto. Nie pominęliśmy pięknego Centrum Rekreacji i Sportu, stoku narciarskiego, basenu, skateparku oraz pięknych terenów jakie otaczają nasze miasto. Wspomnieliśmy też ciekawe ferie i Muzeum Ziemi Strzyżowskiej .Jak się później okazało „ radiowcy” znają, lubią nasze miasto i korzystają z jego uroków. Po audycji na żywo, pani dziennikarz Bernadeta Szczypta, zaproponowała nam nagranie audycji dodatkowej. Za jej pośrednictwem, pani Agnieszka Witek, mogła przekazać informacje o działalności Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz przybliżyć słuchaczom radia działalność wolontariatu. Audycja zostanie wyemitowana we wtorek 17 lutego na antenie radia.
Wizytę zakończyliśmy tam, gdzie ją zaczęliśmy tj. w pięknej Sali Koncertowej. Zostaliśmy ciepło przyjęci i obdarowani, za co raz jeszcze pięknie dziękujemy. Z naszej strony życzymy dalszych sukcesów, nieustającego optymizmu oraz tej wiary w człowieka, którą niewątpliwie posiadacie, nie tylko w Dniu Radia ale każdego dnia Waszej ciężkiej i jakże potrzebnej pracy.
Niech hasło „ Spieszmy się kochać ludzi…tak szybko odchodzą”, towarzyszy nam wszystkim.
Na zakończenie dodam jeszcze, że to nie koniec naszej przygody z Polskim Radiem Rzeszów. Niedługo, bo końcem lutego, jesteśmy umówieni z panią dziennikarz Bernadetą Szczyptą na warsztaty radiowe pod jej kierunkiem dla młodzieży z MZS w Strzyżowie. Już dziś nie możemy się doczekać.

Uczniowie MZS w Strzyżowie wraz z opiekunem

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

E-dziennik UONET+
Pomoc do e-dziennika
Zdalne lekcje
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:10
Zachód słońca: 17:02

Dzień trwa:
10 Godzin 51 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 7:42