Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!
Klauzula informacyjna zgodnie z RODO
Klauzula informacyjna zgodnie z RODO
Powitanie
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie Dane kontaktowe: 38-100 Strzyżów, ul. Daszyńskiego 4
Tel:17-2761-064 sp2strzyzow@gmail.com NIP 819-15-44-932
Aktywna Szkoła to program stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – aktywne i zdrowe społeczeństwo. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych.
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwóch zadań, tj. Aktywny Weekend oraz Aktywny do Kwadratu.
Aktywny Weekend to program mający na celu aktywizację społeczności lokalnych; polega na organizowaniu i realizacji różnorodnych zajęć sportowo –rekreacyjnych na samorządowych i szkolnych obiektach sportowych 7 dni w tygodniu. W zajęciach mogli brać udział uczniowie naszej szkoły, a także uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz dorośli. W realizację zaangażowanych było dwóch nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły, a każdy z nich mógł zrealizować maks. 25 godzin zajęć miesięcznie. Dzięki uczestnictwu w tym programie szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego w w wysokości blisko 15 tyś. złotych.
Aktywny do Kwadratu to program umożliwiamy dzieciom i młodzieży naszej szkoły udział w dodatkowych zajęciach sportowych poza lekcjami WF. Program realizowało pięcioro nauczycieli wf naszej szkoły z siedmioma grupami ćwiczebnymi z częstotliwością 3 razy w tygodniu dla każdej grupy.
W najbliższy piątek, 6 grudnia, przyjedzie do naszej szkoły Święty Mikołaj, dlatego wszyscy przywitajmy go radośnie i odświętnie. W ten dzień ubierzcie czerwone czapki, rogi renifera i czerwone swetry, a kto wie, może dostaniecie od niego niespodziewany prezent.
Anna Naworol z kl. 7a i Tobiasz Gierlach z kl. 7b zajęli ex aequo II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pocztówka z Pogórza Strzyżowskiego".
Konkurs jest imprezą cykliczną i odbywa się pod patronatem Burmistrza Strzyżowa Agaty Gadziały i Starosty Strzyżowskiego Roberta Godka. Konkurs w szkole koordynowała nauczycielka plastyki Anna Misiura.
Zachęcamy uczniów do zwiedzania ekspozycji pokonkursowej w Galerii Miejskiej w Strzyżowie.
Nagrodzonym uczniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje.
Samorząd Szkolny dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki na pomoc dzieciom z domu dziecka w Ugandzie. Dzięki Wam zebraliśmy 900 zł, za które zostało zakupione jedzenie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za Wasze otwarte serca i chęć dzielenia się z potrzebującymi.
"Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
naród się zamieni w bezimienny kraj!
Dziś Ojczyzna jest w potrzebie
czeka ciebie, wierzy w ciebie
tysiąc lat historii patrzy w serce twe..."
„Ojczyzna” – Marek Grechuta
W dniu 8 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 106. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji zorganizowaliśmy uroczyste spotkanie nauczycieli i uczniów z klas 1-3 i 4-8. W trakcie akademii przygotowanej przez Kingę Dulębę-Fic, Jadwigę Wawrzonek i Marzenę Szlachtę przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w trakcie walk o wolność w latach 1918-1945. Odbyło się to w formie przedstawienia pod tytułem: „Podróż do stacji Wolność” – cz.II.
Spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście od wspólnie odśpiewanego hymnu narodowego, jako hołdu dla tych, którym dziś wolność zawdzięczamy. Była to też ogólnopolska akcja: #SzkolaDoHymnu, w której ochoczo wzięliśmy udział. W dalszej części zostały przybliżone ważne i skomplikowane wydarzenia oraz fakty historyczne, związane z kolejnymi etapami odzyskiwania niepodległości. W role narratorów wcielili się: Marcelina Śliwińska, Marcelina Indyk oraz Aleksander Haber i Emilia Barć - uczniowie klas 8. Wysłuchaliśmy też recytacji wierszy w wykonaniu: Elizy Pas (8C), Julii Fąfary (6C), Wiktorii Żurawskiej (7C), Anny Naworol (7A), Leny Czurczak (5C), Dariusza Strzępka (6B), Kajetana Galeja (6D), Macieja Ziemby (6D), Huberta Czapczyńskiego (6D), Julii Złotek (6C). Całości dopełniły pieśni patriotyczne w pięknym wykonaniu Szkolnego Chóru pod przewodnictwem Pana Jacka Motyki. Spotkanie uświetnili soliści: Monika Romaneczko (4b), Szymon Salamon (klarnet, 4b), Lilianna Gwiżdż (4c), Alicja Janicka (4c), Zuzanna Matłosz (4c), Liliana Włodyka (4c), Zuzanna Bąk (5a), Karolina Warchoł (5a), Nikola Wilusz (5a), Kamila Haligowska (5b), Laura Haligowska (6b), Marcelina Oliwa (6d), Lena Kawa (7a), Natalia Noga (7a), Tobiasz Gierlach (7b) i Klara Kawa (8d).
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości - Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi. Dzięki Wam mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność, że żyjemy w wolnym kraju a także zapewnić o naszej pamięci - o tych, którzy o tę wolność dzielnie i niestrudzenie walczyli, na różne sposoby, w różnych miejscach i na przestrzeni wieków.
W ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii prowadzonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie w naszej szkole zostało zrealizowane przedsięwzięcie edukacyjno-profilaktyczne „Baw się z nami, wygrasz z nałogami”. Opiekunami podjętych działań były: pani Elżbieta Ochab, pani Kinga Dulęba-Fic, pani Krystyna Duplaga i pani Aleksandra Bogacz. Realizowany projekt zakładał podjęcie działań na dwóch płaszczyznach dotyczących największych zagrożeń dla dzieci i młodzieży: uzależnienie od alkoholu dedykowany dla klas siódmych oraz uzależnienie od urządzeń elektronicznych (telefonu, komputera i gier komputerowych) dla klas piątych.
W przedsięwzięciu wzięło udział 168 uczniów. Realizacja zadań projektowych rozpoczęła się się od warsztatów profilaktycznych przeprowadzonych przez panią Edytą Jacek – Bieryło, konsultantkę Punktu Konsultacyjno–Informacyjnego ds. Uzależnień, oraz przez panią A. Bogacz - psychologa szkolnego, które przeprowadziły zajęcia związane z fonoholizmem, interpersonalnymi reakcjami i zdrowymi zachowaniami społecznymi. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach rozwijających kreatywność i pomysłowość oraz w różnorodnych konkursach propagujących zdrowy styl życia bez nałogów, a także wykonali profilaktyczny mural. Projekt podsumowano mitingiem.