Nawigacja
Strona główna
O szkole
Dokumenty szkolne
Artykuły
News
Fotogaleria
Forum
Kontakt
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Linki
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Zostań uczniem naszej szkoły!

Zapraszamy!


FunTV

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt z redakcją: funtv.mzs@wp.pl


EKO - młodzi

Ostatnie artykuły
WALENTYNKI, WALENTYN...
Poznajemy kulturę kr...
Idea 2012
Wyniki konkursu "The...
"Kości, karty, szkla...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
wakacje
Kogo jako patrona po...
Najbardziej lubię
Denerwuje mnie
Ferie 2011
Najciekawsze tematy
Klan Call of Duty... [33]
Kogo jako patrona... [29]
Jakie macie propo... [19]
Najbardziej lubię [16]
Wspomnienia z pod... [12]
Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na stronach portalu znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!


Powitanie
Witamy na stronie Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie
W jego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej
oraz Gimnazjum Publiczne nr 1
Dane kontaktowe:
38-100 Strzyżów, ul. Daszyńskiego 4
Tel:017-2761-064
strzyzowmzs@wp.pl

Widok szkoły

Uczniowie MZS na XII Rzeszów Carpathia Festival
Napisane przez kgfusion dnia 05/29/2016 18:07

W dniach 24-28 maja Rzeszów już po raz XII był organizatorem festiwalu Carpathia Festival, w którym wzięło udział 228 wykonawców z 16 krajów. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu jako wolontariusze Szkolnego koła Wolontariatu oraz jako artyści, biorąc udział w niezwykłym przedsięwzięciu, jakim było widowisko muzyczne pod tytułem "Dancing Queen".
Na miejscu stawiliśmy się w piątek 27 maja późnym popołudniem. Naszym zadaniem było m.in. prowadzenie kiermaszu, rozdawanie ulotek informacyjnych oraz biuletynów hospicyjnych. Ponieważ organizatorzy festiwalu od lat wspierają fundację, również i tym razem zachęcali wszystkich zarówno artystów jak też widzów i przechodniów do wspierania akcji. Spotkaliśmy tam znajomy strzyżowski zespół Steel Velvet, którego również mieliśmy okazję posłuchać na żywo. Mieliśmy szansę podziwiać występ naszej koleżanki – uczennicy gimnazjum Julii Patruś, która wraz z tancerzami i wykonawcami wspaniale zaprezentowała na scenie swoje umiejętności taneczne. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem występu, profesjonalnego przygotowania oraz precyzji z jaką wykonawcy przedstawili spektakl, który zwięczyły owacje na stojąco i bisy.

W sobotę 28 maja rozpoczęliśmy drugi dzień pracy. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością ludzi dobrej woli zarówno dorosłych jak i dzieci, które chętnie wspierały małych podopiecznych fundacji. Tutaj również przyszli z pomocą panowie, którzy pomogli nam rozkładać i składać namiot i stół, co w 28 stopniowym upale nie było łatwym zadaniem.
W tym dniu nie zabrakło również atrakcji takich jak występy znanych wokalistów i zespołów.
Późnym wieczorem zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. "Było energicznie, kolorowo, fantastycznie" ( żródło rzeszow – news.pl). Możemy tylko podpisać się pod tymi słowami. Wrażenia niesamowite, a satysfakcja?. Coś, czego nie da się opisać. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tego niezwykłego wydarzenia.
Relacje z kolejnych akcji wolontariackich już niebawem.

Wolontariusze MZS w Strzyżowie


Czytaj więcej

Wizyta w Domu Spokojnej Starości
Napisane przez kgfusion dnia 05/27/2016 12:22
Dnia 13 maja 2016 roku przedstawiciele Samorządu Szkolnego naszego Gimnazjum, wraz z jego opiekunką panią Agatą Busz, odwiedzili Dom Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu. Celem naszej wizyty było zaprezentowanie programu rozrywkowego, jak również chciałyśmy wprowadzić trochę radości w codzienne życie jego mieszkańców. Nasza grupa przygotowała spektakl pt. "Biuro Matrymonialne", jak również kilka piosenek, które w większości były znane i z chęcią z namizaśpiewane. Kolejnym punktem naszej wizyty był skecz pt. "Zastępstwo", pokazujący w zabawny sposób, co działoby się w szkole, gdyby wszystkich przedmiotów uczył ksiądz. Musimy przyznać, że nasz skecz wywołał uśmiech na twarzach wielu mieszkańców. Przeczytałyśmy również kilka opowiadań, które zostały wysłuchane z wielkim zainteresowaniem. Jedne wesołe, drugie smutne, jedno z przesłaniem życiowym, jedno z okazji Dnia Matki. Składając życzenia wszystkim matkom, widziałyśmy łzy w oczach starszych ludzi. Czas płynął niesamowicie szybko, a radości było wiele. Następnie prowadziłyśmy grę, podczas której widownia musiała zgadywać przysłowia, powiedzenia i różne hasła. Atmosfera była tak miła i przyjazna, że gdy nastał moment pożegnania było to dla nas bardzo trudne. Każda z nas ze wzruszeniem żegnała się ze wszystkimi osobami, podawaliśmy sobie ręce życząc zdrowia, wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Pożegnaniom nie było końca. Pozostawiłyśmy po sobie też miłą pamiątkę w postaci namalowanego przez nas drzewa z odciśniętych rąk i naszych imion. Ale nie tylko naszych. Każdy mieszkaniec który chciał, odbił dłoń lub przynajmniej palec na naszym "dziele".
Przed tak zacną publicznością, jaką byli domownicy "Złotych liści" wystąpiły: Nikol Baran, Magdalena Chmura, Weronika Mazur, Julia Paszek, Aleksandra Tęcza, Karolina Zamorska, Katarzyna Złotek oraz oczywiście nasza opiekunka, pani Agata Busz.
Dziękujemy serdecznie za tak miłe przyjęcie naszej grupy. Mamy też ogromną nadzieję, że nie widzieliśmy się po raz ostatni i że uda nam się odwiedzić "Złote liście" ponownie.
Skład nauczycieli na VII mecz charytatywny.
Napisane przez kgfusion dnia 05/27/2016 10:26

Nauczyciele, którzy zagrają w VII Meczu Charytatywnym w dniu 07.06.2016 r.

W kolejności alfabetycznej:
Piotr Anioł, Andrzej Charzewski, Marek Grodzki, Kazimierz Grodzki, Zofia Kowalczyk, Wiesław Łuszczki, Mateusz Olbrot, Wojciech Pikula, Leszek Szczęch, Grzegorz Tęczar, Janusz Włodyka, Jolanta Ziobro. ( nie wszyscy nauczyciele są na poniższym archiwalnym zdjęciu)


stoiska z przysmakami podczas VII Meczu Charytatywnego
Napisane przez kgfusion dnia 05/22/2016 20:46
Lista uczniów organizujących w dniu 07.06.2016 r. stoiska z przysmakami podczas VII Meczu Charytatywnego Nauczyciela kontra Uczniowie.

Klasa VI C (...)

Czytaj więcej
składy uczniów
Napisane przez kgfusion dnia 05/22/2016 19:48
Znamy już składy uczniów,
którzy zagrają w VII Meczu Charytatywnym Nauczyciele kontra Uczniowie w dniu 07.06.2016r.


Skład I (...)


Czytaj więcej

Sukcesy siatkarzy z SP nr 2
Napisane przez kgfusion dnia 05/22/2016 13:47
Dziewczęta z MZS Strzyżów wicemistrzyniami,
a chłopcy mistrzami województwa podkarpackiego.


17maja 2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. W meczu o mistrzostwo województwa nasze dziewczęta po wyrównanym meczu i bardzo ambitnej grze musiały uznać wyższość gospodyń zawodów – SP 4 Jasło przegrywając 1:2. Drużyna MZS wystąpiła w składzie: Gabriela Szaro, Dagmara Sokołowska, Izabela Lasota, Katarzyna Żydzik, Magdalena Bieńko, Kamila Ruszała, Magdalena Włodyka, Gabriela Czaja, Paulina Szlachta, Amelia Futoma.


Dwa dni później (19.05.) do gry przystąpiły najlepsze zespoły w kategorii chłopców, a miejscem rozrywek była hala sportowa MZS Strzyżów. W meczu finałowym spotkały się drużyny MZS Strzyżów oraz SP 6 Rzeszów.
Nasi chłopcy po bardzo dobrym meczu pokonali swoich rywali 2:0 zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce uzyskując tytuł mistrzów województwa podkarpackiego.
Zwycięstwo w turnieju dało awans do Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 26 -29.05. w Głuchołazach (woj. opolskie) z udziałem 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Skład zespołu: Szymon Barlik, Piotr Bosek, Patryk Bożek, Maciej Charzewski, Łukasz Książek, Jakub Gruca, Kacper Lutak, Kacper Matłosz, Kacper Moroch, Gabriel Strzępek, Jakub Kolbusz..

Trenerem obu drużyn jest pan Andrzej Charzewski.


Serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak wielkiego sukcesu zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerowi.


Czytaj więcej
Zaproszenie do projektu "Aktywni lokalnie"
Napisane przez kgfusion dnia 05/20/2016 17:39
Spotkania informacyjno-rekrutacyjne w szkołach z uczniami Gimnazjum w Strzyżowie i Wiśniowej, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

Zapisy trwają do 10 czerwca lub krócej - na bieżąco odpisujemy na zgłoszenia, listę zamkniemy po wyczerpaniu liczby miejsc. Wszelkie informacje, w tym regulamin, znajdują się na stronie: http://dobrezycie.org/aktywni-lokalnie/mlodziez
2. Trening kompetencji społecznych i obywatelskich dla młodzieży (28-30 VI 2016)
Trening potrwa trzy dni (24 godziny). Weźmie w nim udział 32 osoby ze szkół z 2 miejscowości, w jednej dużej grupie, co pozwoli na wzajemną inspirację, dzielenie się pomysłami na własne inicjatywy, oraz integrację młodzieży ułatwiającą na konkretną, efektywną pracę w dalszej części projektu, przy tworzeniu i realizacji inicjatyw obywatelskich. Trening wyjazdowy będzie trwał 2,5 doby (dwa noclegi, bez śniadania pierwszego dnia i kolacji ostatniego dnia). Ośrodek szkoleniowy wybrany do realizacji tego zadania znajduje się w Czudcu.
Zakres treningu: mocne strony i potencjał do społecznego działania, komunikacja i współpraca w zespole, korzyści z działania na rzecz społeczności, metoda projektowa, w tym identyfikacja lokalnych problemów i potencjałów, prezentacja twórczych form działań obywatelskich, w tym realizowanych poprzez film, fotografię i teatr poszukujący rozwiązań dla lokalnych problemów. Aktywne i twórcze metody, uruchamiające potencjał, integrujące: drama, teatr improwizacji, dyskusje, open space i world cafe.
Zapewniamy: 3 trenerki, transport dla młodzieży, noclegi, wyżywienie, 3 opiekunów-nauczycieli i kierownika wyjazdu (zgodnie z zasadami MEN), ubezpieczenie, materiały do prowadzenia warsztatu i edukacyjne.
3. Zespoły młodzieżowe tworzą i realizują twórcze inicjatywy obywatelskie (VII-XI 2016)W Wiśniowej i Strzyżowie powstaną po dwa zespoły:

Czytaj więcej
Piknik Charytatywny
Napisane przez kgfusion dnia 05/16/2016 23:03
Uwaga Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy!

Już niedługo, bo 18 czerwca 2016 r. w siedzibie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie odbędzie się Piknik Charytatywny dla Podopiecznych z udziałem firm, artystów i ludzi dobrej woli.
Wolontariusze z MZS w Strzyżowie corocznie biorą udział w wydarzeniu, organizując zabawy, przedstawienia, kiermasze.

Jest to również okazja aby przekazać coś od siebie Małym Podopiecznym. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Jeśli chcecie wraz z nami przyłączyć się do organizacji pikniku możecie:
1. Ofiarować potrzebne dzieciom rzeczy ( listy znajdują się na salach lekcyjnych klas I-III szkoły podstawowej),
2. Napisać kartkę imienną z życzeniami dla wybranego dziecka ( listy u nauczycieli klas ),
3. Jeśli potraficie wyczarować jakieś rękodzieło, które moglibyśmy wykorzystać podczas kiermaszu, możecie przekazać je do p. Agnieszki Witek, sala nr 37,
4. Możecie włączyć do akcji rodzinę, znajomych .
Rzeczy zbieramy do 20 maja a potem robimy z nich paczki na Dzień Dziecka. Kto nie zdąży? Może przynieść rzeczy po terminie. Przekażemy je w dniu pikniku.

Koordynator wolontariatu w MZS w Strzyżowie – Agnieszka Witek

VII MECZ CHARYTATYWNY NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE !!!
Napisane przez kgfusion dnia 05/16/2016 17:20

W imieniu wolontariuszy Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, Szkolnego Koła Caritas mamy zaszczyt zaprosić rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników MZS w Strzyżowie na VII Mecz Charytatywny Nauczyciele kontra Uczniowie, który rozegrany zostanie 7 czerwca br.
Będzie to mecz wyjątkowy, bo z udziałem burmistrza naszego miasta pana Mariusza Kawy , oraz pani koordynator wolontariatu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie pani Moniki Barłowskiej - Kuchar.
Przypominamy również uczniom klas czwartych i piątych i szóstych, że zapisy na stoiska "Promujemy zdrową żywność" trwają do 31 maja u pani Agnieszki Witek. Hasło przewodnie kiermaszy „ W świecie baśni i filmu”.
W trakcie meczu, wolontariusze oznaczeni i w specjalnych koszulkach, będą prowadzić kiermasz hospicyjny, na którym będzie można kupić m.in. ręcznie wykonane ozdoby .
Mecz przeznaczony jest dla uczniów, rodziców i rodzin uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości, gdyż ze względu na warunki bhp i właściwe zapewnienie bezpieczeństwa nie możemy przyjąć wszystkich chętnych do uczestnictwa w wydarzeniu.
Poniżej przedstawiamy wstępny plan meczu z zastrzeżeniem, iż może on jeszcze ulec zmianie.
A oto regulamin meczy charytatywnych.

Zapraszamy!!!


Czytaj więcej
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-06-2014
15!!

10-06-2014
16!!!!!!!

09-06-2014
17!!

06-06-2014
20!!!!!

28-05-2014
29!!

Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:13
Zachód słońca: 20:29

Dzień trwa:
16 Godzin 15 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:19
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.