Nawigacja
Strona główna
O szkole
Dokumenty szkolne
Artykuły
News
Forum
Kontakt
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Linki
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na stronach portalu znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!


+Poznajemy kulturę krajów anglojęzycznych - Halloween 2012
Jak co roku, również i teraz kontynuujemy cykl programów mających na celu przybliżenie uczniom kultury i zwyczajów krajów anglosaskich w kształtowaniu postawy tolerancji i zrozumienia oraz naukę przez działanie . W bieżącym roku szkolnym do zabawy zaprosiliśmy klasę Vb oraz gości z klasy Va.
Z inicjatywą wyszli uczniowie klasy Vb wraz z nauczycielką języka angielskiego p. Agnieszką Witek. Grupa uczniów postanowiła, że w tym roku szkolnym połączymy przyjemne z pożytecznym tzn. naukę z zabawą. Na początek na zajęciach języka angielskiego dowiedzieliśmy się skąd powstał zwyczaj przebierania się, dlaczego nazwano akurat dzień 31.10 „ Halloween”, dlaczego dzieci w krajach anglojęzycznych chodzą od domu do domu krzycząc „ Trick or treat?” i wielu innych ciekawych rzeczy, które postanowiliśmy wykorzystać później.
Po zdobyciu niezbędnych informacji, zajęliśmy się przygotowaniami. Ustaliliśmy dogodny dla wszystkich termin, postaraliśmy się o opiekunów, zgodę rodziców i o zgodę dyrekcji na dodatkowe zajęcia w szkole. Sami podzieliliśmy się na zespoły. Jedni mieli za zadanie zająć się drobnym poczęstunkiem, inni pomagali sobie wybrać i wymyślić halloweenowe stroje. Wszyscy wymyślaliśmy zabawy. Wśród nich, znalazły się te typowe dla Halloween ale też te wymyślone przez nas, naszych dziadków i babcie. Wszystkie bardzo się nam podobały. Po konkursie „ Piękności”, na którym zaprezentowały się wszystkie potwory, zatańczyliśmy w rytm wakacyjnych przebojów „ Makarenę” i inne latynoskie przeboje. Potem był quiz – umieściliśmy pytania konkursowe w balonach. Każdy z nas miał mnóstwo frajdy z przebicia balona nawet, jeśli pytanie było zbyt trudne. A po quizie były jeszcze: konkurs w jedzeniu ciastka na czas, doklejanie ręki czarownicy, która ją zgubiła, zabawa z krzesełkami i wiele wiele innych. Po zabawie był poczęstunek i …niestety nadszedł czas ,kiedy impreza dobiegła końca. Na pewno będziemy dalej kontynuować tradycje pogłębiania wiadomości przez działanie. Następna w planie?. Może Dzień Św. Patryka?. Tym czasem „ do zobaczenia” zdjęcia. Pozdrawiamy.

Klasa V B.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:20
Zachód słońca: 15:16

Dzień trwa:
7 Godzin 56 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:38
FunTV

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt z redakcją: funtv.mzs@wp.pl


EKO - młodzi