Nawigacja
Strona główna
O szkole
Dokumenty szkolne
Artykuły
News
Forum
Kontakt
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Linki
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na stronach portalu znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!


+"Kości, karty, szklana kula, męża znajdzie też brzydula"
"Kości, karty, szklana kula, męża znajdzie też brzydula…”
czyli przedsiębiorczość i tradycja

„Andrzejki”, każdemu z nas kojarzą się z dniem, w którym jest czas na zabawę oraz przede wszystkim na wróżby. Jest to też doskonała okazja aby przypomnieć sobie zwyczaje naszych przodków i nieco „ odświeżyć pamięć”. W tym roku, postanowiliśmy nie czekać na to, co przyniesie los ale chcieliśmy się wcześniej dowiedzieć, co przygotowała dla nas przyszłość.
Grupa uczniów gimnazjum w MZS w Strzyżowie, pod kierunkiem opiekuna -pani Agnieszki Witek , nauczycielki języka angielskiego ,rozpoczęła przygotowania. Zaczęliśmy oczywiście od pomysłu. Zrobimy „Andrzejki”… ale kiedy, jak i gdzie?. Mnóstwo pytań pozostawało bez odpowiedzi. Aby poradzić sobie z problemem, postanowiliśmy się spotkać. Na pierwszym zebraniu, wymyśliliśmy nazwę. Każdy z nas miał mnóstwo pomysłów ale ostatecznie po długich i żmudnych naradach, zdecydowaliśmy, że całość nazwiemy zgodnie z przesłaniem i dość przekornie a mianowicie „ Kości, karty, szklana kula, męża znajdzie też brzydula”.. Hasło zyskało ogólną akceptację grupy, więc mogliśmy ustalić plan działania. Po szczegółowym zaplanowaniu całego przedsięwzięcia, mogliśmy już przystąpić do działania. Ponieważ wcześniej już realizowaliśmy różne projekty, wiedzieliśmy, że praca w zespole nie jest łatwa. W związku z tym, postanowiliśmy podzielić się na zespoły. Poszczególne grupy, zajmowały się opracowaniem dekoracji, przeprowadzeniem wywiadów z dziadkami i babciami odnośnie zabaw, wierzeń i wróżb z ich młodości ,przygotowaniem zabaw andrzejkowych oraz atrakcji tak, aby każdy uczestnik czuł się zadowolony. Kilka razy zebraliśmy się na spotkaniach, aby dowiedzieć się jak postępują przygotowania. Nie obyło się oczywiście bez drobnych problemów i konfliktów jak to zazwyczaj w grupie bywa ale szybko udało się je rozwiązać. Za zgodą dyrektora MZS w Strzyżowie, wybraliśmy miejsce imprezy – średnią salę gimnastyczną i wspólnie ustaliliśmy datę 21.11.2011 r. Wybór okazał się bardzo słuszny, gdyż całość udało nam się połączyć z dyskoteką dla szkoły podstawowej organizowaną przez p. Z. Kowalczyk( opiekuna SU w szkole podstawowej) .Dodatkowo całość połączyliśmy z coroczną akcją organizowaną przez panie Z. Kowalczyk i A. Witek pt „ Zostań Św. Mikołajem” a mającą na celu zbiórkę przyborów szkolnych na rzecz dzieci z naszej szkoły. Do współpracy zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, byłych absolwentów naszego gimnazjum: Dawida Ficka oraz Jakuba Stachurę, którzy pomogli nam w kwestiach organizacji nagłośnienia, oraz zdecydowali się urozmaicić imprezę swoim występem.
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień. 21.11 już od rana na średniej sali gimnastycznej wszyscy w stresie i zdenerwowaniu przygotowywaliśmy dekoracje.

Baliśmy się, że przegramy „ wyścig z czasem” a pracy mieliśmy bardzo dużo. Kiedy na zegarze wybiła 13.00 a my mieliśmy przed sobą 300 baloników z wróżbami do przygotowania, zrobiło się naprawdę gorąco. Na szczęście dzięki dobrej organizacji i współpracy udało się zdążyć na czas.
O godzinie 15.30, zaczęli przychodzić pierwsi uczestnicy – uczniowie szkoły podstawowej. Zaczęliśmy program. Na początku członkowie zespołu muzycznego „ The Stufferz”- Dawid Ficek i Jakub Stachura, rozgrzali uczestników, zapraszając do wspólnej zabawy dobrze znaną wszystkim piosenką pt. „ I love rock and roll”. Wspólnie klaszcząc i tupiąc do słów refrenu rozpoczęliśmy imprezę andrzejkową. Później była chwila na skorzystanie ze stoisk. Młodsi i starsi, wszyscy bardzo chętnie i wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w andrzejkowych wróżbach. Wśród nich, największym zainteresowaniem cieszyły się: „Kostka”, „ Wróżenie z kresek”, zabawa pt. „Karta ujawnia”, „ Serca”, oraz wróżenie z kubków.
Następnie odbyła się dyskoteka, którą poprowadzili uczniowie naszej szkoły: Tomasz Wietecha i Mateusz Stępień, urozmaicona występami zespołu wraz s solistką, której pomimo trudności udało się do nas dołączyć – Joanną Nawojską.
Imprezę zakończyliśmy około godz. 21.00. Sądząc po minach uczestników, myślę, że wszyscy dobrze się bawili. My – organizatorzy z cała pewnością możemy to potwierdzić. Poza tym, udowodniliśmy, że mino problemów na jakie natrafiliśmy( trudności z nagłośnieniem oraz inne natury technicznej) potrafimy dobrze „współbrzmieć”, jako grupa. Była to dla nas ogromna frajda i niezwykła lekcja przedsiębiorczości, która na długo pozostanie w naszej pamięci wraz z piosenką „ I love rock and roll”

Joanna Mazur – uczennica kl. I a gimnazjum.


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:20
Zachód słońca: 15:16

Dzień trwa:
7 Godzin 56 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:38
FunTV

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt z redakcją: funtv.mzs@wp.pl


EKO - młodzi