Nawigacja
Strona główna
Kontakt
O szkole
Dokumenty szkolne
E-dziennik
Artykuły
News
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Wolontariat
Szukaj
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Deklaracja dostępności
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


+Uroczyste posadzenie Dębu Pamięci przez dyrekcję i młodzież
W dniu 11.06.2010 r. przed Domem Kultury w Strzyżowie odbyła się podniosła uroczystość sadzenia Dębu Pamięci przez dyrekcję i młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie, w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń - ocalić od zapomnienia". Sadzonki dębów ufundowało Nadleśnictwo Strzyżów przedstawicielom szkół różnych typów i placówkom wychowawczym, w celu upamiętnienia i przybliżenia lokalnym społecznościom postaci naszych katyńczyków.


Sadzonki te zostały wręczone szkołom przez władze powiatowe i gminne, na placu przy Zespole Szkół w Strzyżowie, w dniu 26.04.2010 r., w czasie uroczystości poświęconej powiatowym obchodom 70. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz Święta Flagi Państwowej.
W ceremonii sadzenia drzewa szkołę reprezentowali: dyrektor - pan Janusz Włodyka; wicedyrektorzy - pani Danuta Ziobro i pan Wiesław Łuszczki; poczet sztandarowy wraz z opiekunem - panią Jadwigą Wawrzonek; nauczyciel j. polskiego - pani Kinga Dulęba oraz reprezentanci klas ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dąb, który posadziliśmy, został poświęcony pamięci ppor. piech. Zbigniewa Teofila Gniłki, syna Teofila i Ludwiki z Urbaników, urodzonemu 10.11.1914 r. w Strzyżowie i ochrzczonemu 21.11.1914 r. w strzyżowskim kościele.

Zbigniew Gniłka został awansowany na stopień porucznika 01.10.1938 r. Dowodził plutonem w 5 kompani w II baonie tego pułku. Ostatnie ferie zimowe przed wojną (luty 1939 r.) spędził w Różance u rodziny. Jak wspomina swego ojca Alicja Wojtowicz: „Tato przymocował na podwórzu tarczę strzelniczą i obaj z kuzynem Zbyszkiem strzelali do niej (...)”. „Tato umówił się z kuzynem, że za rok powtórzą ćwiczenia strzelnicze (...)”. Po powrocie do jednostki nie wrócił już w rodzinne strony. Wybuchła wojna, a Zbigniew trafił do sowieckiej niewoli. Był więziony w Starobielsku, został zamordowany w Charkowie. Pośmiertnie mianowany na stopień porucznika.

Opracował
mgr Wiesław Łuszczki


Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

E-dziennik UONET+
Pomoc do e-dziennika
Zdalne lekcje
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:02
Zachód słońca: 15:21

Dzień trwa:
8 Godzin 19 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:15