EuroWeek - przygoda językowa młodzieży z naszej szkoły
Dodane przez kgfusion dnia 10/10/2017 22:25
Nasza fantastyczna podróż rozpoczęła się 7.09.2017r. koło MZS w Strzyżowie. Do wyznaczonego nam ośrodka (Lądek Zdrój) jechaliśmy około 7 godzin (oczywiście nie zapominając o przystankach w McDonaldzie ). Każdy z nas nie mógł się doczekać, aby zobaczyć swoje pokoje, a także zajęcia z wolontariuszami, np. z Indii, Peru, Gruzji. Niektórzy z nas troszkę się denerwowali, czy aby na pewno poradzą sobie ze zrozumieniem języka obcego, lecz po kilku ćwiczeniach stres opadł. Podczas zajęć mogliśmy się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat różnych krajów.

Wielu osobom udało się przełamać barierę językową, gdy musieliśmy opowiedzieć, np. o naszym pomyśle na firmę lub planie napadu na bank, a także dzięki rozmowom z opiekunami. Chyba nie myślicie, że była tylko nauka i nauka ? Była moc atrakcji takich jak kręcenie horroru, zabawy na świeżym powietrzu, a wieczorami dyskoteki. Podczas pobytu zorganizowana była także wycieczka do Pragi. To miasto jest naprawdę przepiękne. (...)

Treść rozszerzona

Co to jest EuroWeek ?
EuroWeek to fundacja organizująca obozy szkoleniowe, tzw. Szkołę Liderów, na których uczymy się języka angielskiego poprzez zajęcia z wolontariuszami z całego świata, którzy porozumiewają się z nami tylko w tym języku - angielskim.
Czas obozu
Nasza fantastyczna podróż rozpoczęła się 7.09.2017r. koło MZS w Strzyżowie. Do wyznaczonego nam ośrodka (Lądek Zdrój) jechaliśmy około 7 godzin (oczywiście nie zapominając o przystankach w McDonaldzie ). Każdy z nas nie mógł się doczekać, aby zobaczyć swoje pokoje, a także zajęcia z wolontariuszami, np. z Indii, Peru, Gruzji. Niektórzy z nas troszkę się denerwowali, czy aby na pewno poradzą sobie ze zrozumieniem języka obcego, lecz po kilku ćwiczeniach stres opadł. Podczas zajęć mogliśmy się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat różnych krajów. Wielu osobom udało się przełamać barierę językową, gdy musieliśmy opowiedzieć, np. o naszym pomyśle na firmę lub planie napadu na bank, a także dzięki rozmowom z opiekunami.

Chyba nie myślicie, że była tylko nauka i nauka ? Była moc atrakcji takich jak kręcenie horroru, zabawy na świeżym powietrzu, a wieczorami dyskoteki. Podczas pobytu zorganizowana była także wycieczka do Pragi. To miasto jest naprawdę przepiękne. Zabytkowe uliczki, cudowna panorama oraz liczne bogato zdobione budowle to jest właśnie zaskakujący klimat stolicy Czech. W ostatni dzień wyjazdu mieliśmy za zadanie rozwiązanie misji niemożliwej, w której były przewidziane szalone zadania takie jak : debata Trump vs Putin , pokaz mody w przebraniach osób z innych krajów oraz powiedzenie kilku słów w owym języku (brzmiały one bardzo śmiesznie). Zaskoczeniem też dla nas było, gdy powiedziano nam, że musimy skrócić pobyt i wyjechać w nocy, …oczywiście był to tylko żart naszych opiekunów. I …. nastała chwila pożegnania :( Dużo łez i smutku, pamiątkowe selfie z wolontariuszami i rozdanie certyfikatów, ale na szczęście nasze nauczycielki obiecały nam kolejny taki ,, wypad ‘’ na feriach.
EUROWEEK do zobaczenia na feriach!!!