"Wyśpiewaj swoje MARZENIA bez alkoholu, narkotyków i uzależnienia"
Dodane przez kgfusion dnia 06/17/2024 14:51
13 czerwca br. w naszej szkole została zorganizowana kampania „antyużywkowa” pt. "Wyśpiewaj swoje MARZENIA bez alkoholu, narkotyków i uzależnienia" oraz szkolny festiwal piosenki:„Śpiewać każdy może”. Wydarzenie było poświęcone walce z nałogami wśród dzieci i młodzieży. Społeczność szkolna miała możliwość zdobyć wiedzę na temat uzależnień i nałogów.
Podczas festiwalu uczestnicy śpiewali swoje ulubione piosenki oraz podziwiali swoich rówieśników.
W festiwalu udział wzięły 22 podmioty wykonawcze.
Jury festiwalowe w składzie: pani wicedyrektor Zofia Kowalczyk, pani Agata Busz, pani Katarzyna Borysławska oraz pan Jacek Motyka wyłonili zwycięzców konkursu piosenki.
W kategorii „soliści klas 4-5”:
- I miejsce zajęli: Marcelina Oliwa (5d) oraz Dawid Skalski z klasy (4a);
- II miejsce: Zuzanna Bąk (4a) i Kamil Haber (4b)
- III miejsce: Nikola Wilusz (4a) oraz Zuzanna Ziobro (4b).
W kategorii: „soliści klas 6-8”:
- I miejsce wyśpiewały: Natalia Noga (6a), Maja Szpiech (6b), Wiktoria Żurawska (6b) oraz Julia Wiśniowska (6d);
II miejsce: Zuzanna Sanecka (7d);
III miejsce: Tobiasz Gierlach.
W kategorii „zespoły”:
- I miejsce zdobył duet: Lena Kawa (6c) i Klara Kawa (7d);
- II miejsce: Aleksandra Chmiel i Zuzanna Sanecka (7d);
- III miejsce: Karolina Warchoł i Nikola Wilusz (4a).
Dwa tygodnie przed wydarzeniem został ogłoszony konkurs na plakat oraz reklamę, promującą zdrowy styl życia, bez używek i alkoholu. Plakaty i reklamy zostały wywieszone jako dekoracja na ścianach sali, w której odbywał się festiwal. W czasie trwania festiwalu nagrodzeni zostali uczniowie, którzy licznie wykonali plakaty oraz reklamy.
Podczas wydarzenia prowadzona była kampania „antyużywkowa”. Dzieci i młodzież zdobyły wiedzę na temat nałogów. Uczniowie prowadzili zabawy, quizy, których celem było zniechęcenie do sięgania po używki. Ponadto, przedstawione zostały informacje jak przeciwdziałać i ochronić siebie i swoich najbliższych przed zażywaniem narkotyków oraz spożywaniem alkoholu.
Młodzież i dzieci pod opieką pani Agaty Busz i Katarzyny Borysławskiej przygotowały hasła antyalkoholowe, prelekcje oraz krótkie teatrzyki oraz zabawy, które ukazały zło, jakie płynie z używania środków odurzających, psychoaktywnych i picia alkoholu.
Pedagog specjalny pani Agnieszka Dziadosz przeprowadziła pogadankę z zebraną młodzieżą oraz dziećmi na temat wartości płynących z życia w trzeźwości.